تبدیل الگوی اولیه به لباس‌های مختلف

تبدیل الگوی اولیه به لباس‌های مختلف
برای تبدیل الگوی اولیه به لباس مجلسی از خط سینه ۵/۷ میلیمتر (کمتر از یک سانتیمتر)، از کمر یک سانتیمتر و باسن ۵/۷ میلیمتر (کمتر از یک سانتیمتر) هم در قسمت جلو الگو هم در قسمت پشت الگو به بیرون آمده و با این کار ۳ سانتیمتر به سینه و ۴ سانتیمتر به کمر و ۳ سانتیمتر به باسن در لباس ما اضافه می‌شود و برای آستین ۱ سانتیمتر به زیر حلقه در بازو اضافه می‌شود. برای لباس معمولی سینه ۵/۱،کمر ۲ باسن ۵/۱ در آستین ۵/۱به زیر حلقه در بازو اضافه می‌شود.


لباس آزاد
سینه ۲، کمر ۳، باسن ۲، ۲ به زیر حلقه در بازو و برای آستین اضافه می‌شود. این مقدار هم در الگوی پشت و هم الگوی جلو اضافه می‌شود.
برای لباس آزاد می‌توانیم ۵/۰ به کارور و شانه اضافه کنیم و ۵/۱ تا ۲ سانتیمتر از حلقه پائین آمده و حلقه را هم گشاد می‌کنیم.
توجه: برای پارچه کشی مثل ریون ما از الگوی پایه مقداری کم می‌کنیم بعد مدل موردنظر را روی آن پیاده می‌کنیم البته کم کردن این مقدار بستگی به شل و سفتی پارچه و مقدار کشش پارچه دارد ولی برای پارچه‌هایی مثل استرج و ریون از خط شانه طرف حلقه یک سانتیمتر کارور یک سانتیمتر سینه ۲ سانتیمتر و کمر ۲ سانتیمتر و باسن ۲ سانتیمتر هم در الگوی جلو و هم در الگوی پشت کم می‌کنیم بعد مدل موردنظر را روی آن پیاده می‌کنیم.
آموزش یقه گرد باز توسط خانم عمرانی
برای اینکه یقه گرد باز را روی الگو پیاده کنیم به مقدار دلخواه از گوشه گردن وارد شانه می‌شویم و به مقدار دلخواه از گودی گردن پائین آمده به صورت هلال به هم وصل می‌کنیم.
نکته: نکته‌ای که در یقه گردهای باز بسیار حائز اهمیت است این است که در یقه‌های گرد باز در وسط یقه یک ساسون با عرض ۲ سانتیمتر و طول ۷ سانتیمتر می‌گیریم و این ساسون را در الگو می‌بندیم طوری که خط بالای ساسون که به طرف سرشانه است روی خط پائین ساسون می‌خوابد در این صورت سرشانه کمی به جلو کشیده می‌شود که بعد از دوخت سرشانه در جای خود قرار می‌گیرد و باعث کشیدگی یقه می‌شود و یقه شل نمی‌ایستد.


توجه اینکه بعد از بستن ساسون یقه، شکستگی که در قسمت بسته شدن ساسون ایجاد شده آرایش داده و مجدداً هلال یقه را گرد می‌کنیم. توجه به (نکته ۱۲)
اگر یقه گرد ما خیلی باز نبود و ساسون نخواستیم بگیریم هر مقداری که از سرشانه جلو وارد شانه شدیم تا یقه باز شود برای پشت همان مقدار را + ۵/۰ از طرف یقه وارد شانه پشت می‌شویم تا یقه پشت کمی بزرگ‌تر شود و بعد از دوخت یقه جلو را کمی بکشد تا شل نایستد بعد مقدار ۵/۰ سانتیمتر به شانه پشت از طرف حلقه اضافه می‌کنیم تا هم‌اندازه سرشانه جلو شود.

 

از دیگر مقالات ما بازدید فرمایید :

 

 

آموزش خیاطی خانم عمرانی با نمایش فیلم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *